Historia Domu Zdrojowego

Ostatni, w okresie międzywojennym wójt gminy Hel z siedzibą w Jastarni, Marian Stelmaszczyk, pragnął zrobić z tej miejscowości prawdziwy kurort. Koncepcja budowy Domu Zdrojowego powstała w 1937 roku, plany architektoniczne w 1938 wykonane zostały przez inż. Jana Konke. Pozwolenie na budowę zostało wydane 22 lutego 1939 roku przez Urząd Morski. Budowę rozpoczęto już w lutym 1939 roku. Od strony morza Bałtyckiego została wydzielona część zdrojowa, która stanowiła ogromną część parku wypoczynkowego. Powstała też szeroka aleja wysadzona ozdobnymi krzewami i drzewami. Prace prowadzone były w zaskakująco szybkim tempie. Budynek został otwarty dla wypoczywających w Jastarni turystów w sezonie letnim 1939 roku.

Obiekt stanął w centralnym punkcie parku nadmorskiego, tuż przy wykonanym
w ostatnich miesiącach deptaku. Idealne położenie oraz ciekawa i nowoczesna konstrukcja wzbudzały przez wiele lat zachwyt.

Działania wojenne nie zniszczyły imponującego na ówczesne czasy obiektu i po wojnie służyły mieszkańcom jeszcze przez wiele lat. Odbywały się tu słynne koncerty Jana Kiepury, gościli tu artyści scen polskich a dancingi i rauty trwały do białego rana. Był to jedyny w swoim rodzaju taki obiekt na Półwyspie Helskim

12 stycznia 2001 roku podupadający obiekt kupiła firma budowlana Inpro, która postanowiła wybudować luksusowy hotel wraz z apartamentami. Plany architektoniczne wykonane zostały przez prof. Andrzeja Kohnke. Firma Inpro po uzyskaniu niezbędnych uzgodnień oraz pozwoleń rozpoczęła prace budowlane 9 maja 2003 roku. Uroczyste otwarcie nowego obiektu, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych odbyło się dnia 3 czerwca 2005 roku.